Cienījamie vecāki!

Izpildot vecāku lūgumu  pastāstīt, kā veiksmīgāk pasargāt savus bērnus - pusaudžus no kaitīgajiem ieradumiem, aicinām 2013. gada 30.septembrī plkst.18:00 skolas aktu zālē uz 7. – 9.klašu vecāku kopsapulci – lekciju „Kas veicina dažādu atkarību veidošanos? Iespējamie risinājumi.” (Atkarības problēmu dziļās emocionālās saknes un būtība. Bērna temperamenta un pieķeršanās stratēģijas nozīme. Vecāku personības un ģimenes attiecību nozīme.) ". Lekciju vadīs RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnikas ārsts Oļegs Plesunovs.

Pēc lekcijas paredzētas tikšanās ar 7. – 9.klašu audzinātājiem.

Lekcija paredzēta 7. – 9.klašu skolēnu vecākiem, bet laipni aicināti arī citu klašu skolēnu ieinteresētie vecāki.

Informāciju sagatavoja sociālais pedagogs S.Zeidaka 

 

pvordld  lgpb

Tuvojoties 10. oktobrim, ko Pasaules Veselības organizācija ir pasludinājusi par starptautisko psihiskās veselības dienu, Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrību, organizē "Garīgās veselības veicināšanas nedēļu" par tēmu:

"Ģimene - atver durvis vairāku paaudžu attiecībām!"

Pasākuma mērķis ir aktualizēt informāciju un veicināt Rīgas pilsētas iedzīvotāju zināšanas par garīgās veselības nozīmi un veicināšanas iespējām dažādos vecumposmos, dažādās ģimenes paaudzēs.

Visas nedēļas garumā Rīgas pilsētā norisināsies ģimenes psihoterapeitu vadītas meistarklases (vairāk informācijas skatīt pielikumā), kurās pilsētas iedzīvotāji var piedalīties bez maksas.

 

Nedēļas aktivitātes:

1. 7.oktobris: Nedēļas preses konference - plkst. 11:00 - 12:00, Rīgas dome, Rātslaukums, 1, "Kamīnzāle"

2. 7.oktobris: meistarklases vakars - plkst. 18:00 - 21:00, Rīgas Teikas vidusskola, Aizkraukles iela 14, zāle

3. 8.oktobris : meistarklases vakars - plkst. 18:00 - 21:00, Rīgas Juglas vidusskola, Kvēles iela 64, zāle

4. 9.oktobris : meistarklases vakars - plkst. 18:00 - 21:00, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija, Saharova iela 35, zāle

5. 10.oktobris : meistarklases vakars - plkst. 18:00 - 21:00, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, Āgenskalna iela 21-a, zāle

6. 11.oktobris : Paneļdiskusija speciālistiem - plkst. 19:00 - 21:00, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, Grēcinieku iela 10, zāle

 

 

 

2013. gada 25. septembrī,

Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrā, Salaspils ielā 14.

DIENAS KĀRTĪBA
 
10.30 - 11.00 Semināra dalībnieku reģistrācija
11.00 - 11.20 Semināra atklāšana 
11.20 - 11.40 Aktualitātes speciālo pedagogu darba organizēšanā. V. Kniploka – Rīgas IIAC –                      projekta speciālais pedagogs
11.40 - 12.00 Pieredzes apmaiņa ( speciālie pedagogi D.Kristapsone un S.Miķēna)
12.00 - 12.15 Starpbrīdis.
12.15. - 14.30 Lekcija „Smadzeņu pusložu sadarbību sekmējoši paņēmieni” Druvas                                      vidusskolas skolotāja ILGA OTTO, Mag.paed.
14.30 - 14.45  Organizatoriskie jautājumi.
 

 

Lūdzu pieteikties semināram līdz 23.septembrim pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai telefoniem 67843901, 26069449, vai faksu 67271125.

 

 

 

       Tuvojoties Jaunajam mācību gadam, arī mūsu lieliskie draugi no L'OREAL BALTIC vēlējās  iepriecināt skolēnus  un skolotājus , kā arī ar savu darbu palīdzēt sapost skolas telpas. Tā  30.augustā  firmas darbinieki ieradās skolā, lai čakli pulētu skolas gaiteņu koka sienas un durvis. Pēc tam tika izgatavoti apsveikumi katrai klasei, lai skolēnus  un skolotājus, iesākot Jauno mācību gadu, iepriecinātu laba vēlējumi un īpašas atziņas. Mēs no sirds sakām paldies L'OREAL BALTIC, kuri jau 3 gadus atbalsta mūsu skolu:  gan ar dāvanām skolēniem un skolotājiem, gan mēbelēm un datoriem, gan balviņām un aizraujošām ekskursijām kopīgi organizētā konkursa „Būt labākajiem ir forši!” uzvarētājiem. Paldies!

Rakstu sagatavoja sociālais pedagogs Signe Zeidaka 

 

 

Par mācību līdzekļiem

Veikti būtiski grozījumi izglītības likumā, nosakot nozīmīgas izmaiņas sakarā ar macību līdzekļu iegādi.

1. Ar grozījumiem precizēta macību līdzekļu definīcija, nosakot izsmeļošu macību līdzekļu uzskaitījumu un sīkāku skaidrojumu par katru mācīu līdzekļa saturu. Macību līdzekļi ir: izglītības programmas izstenošanā un izglītības satura apguvē izmantojamā, tai skaita elektroniskajā vidē izmantojamā mācību literatūra, metodiskie līdzekļi, papildu literatūra, uzskates līdzekļi, didaktiskās spēles, digitālie mācību līdzekļi un resursi, izdales materiāli, mācību tehniskie līdzekļi, mācību materiāli, iekārtas un aprīkojums, individuālie mācību piederumi (Izglītības likuma 1.panta 12.4 punkts).

2. Ar likuma grozījumiem precizēts, kādi individuālie mācību priekšmeti jānodrošina izglītojamo vecākiem. Tie ir izglītojamo personiskās lietošanas priekšmeti, kuri tiek izmantoti ka mācību līdzekļi vai saistībā ar mācību iespēju nodrošināšanu - kancelejas preces, ikdienas un svētku apģērbs, apavi, atsevišķu mācību priekšmetu apguvē (sports, mājturība, tehnoloģijas) obligātā satura apguvei nepieciešamais specifiskais apģērbs, apavi un higiēnas piederumi, meteriāli, kurus izmantojot mācību procesā, izglītojamais rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām (Izglītības likuma 31.panta 3.daļas 5.punkts).

 

Turpinās pieteikšanās pabalsta saņemšanai mācību līdzekļu iegādei

 

Rīgas pašvaldība aicina rīdziniekus pieteikties pabalstam mācību līdzekļu iegādei, līdz 31. oktobrim sūtot iesniegumus Rīgas Sociālajā dienestā. Pabalsta apmērs 25 lati katram skolēnam. Tiesības saņemt pabalstu ir ģimenēm, kuras deklarējušas savu pamata dzīvesvietu Rīgā ne mazāk kā divpadsmit mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas, un kuru ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 135 latus katram ģimenes loceklim.

Pabalstu piešķir vispārizglītojošās vai profesionālās izglītības iestādes audzēkņiem, kuri nav sasnieguši 20 gadu vecumu un nav stājušies laulībā, kā arī sociālās korekcijas klašu audzēkņiem (bez vecuma ierobežojuma).

Lai saņemtu pabalstu bērna vecākam vai bērna likumiskajam pārstāvim līdz 31. oktobrim jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Dienestam jāiesniedz rakstisku iesniegumu, aizpildot iztikas līdzekļu deklarāciju. 

 

 

 

<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

8 lapa no 26