Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrību turpina publisko psiholoģijas lekciju ciklu „Personības attīstība un savstarpējās attiecības!” un aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus apmeklēt ceturto lekciju

„Bērns vecāku šķiršanās krustcelēs!”

 

 Ceturtā nodarbība norisināsies 2013. gada 22. maijā, no plkst. 18.00 līdz 21.00, Latvijas Universitātes (Raiņa bulvāris, 19) 104. telpā (6. auditorija).

Lekciju cikla ietvaros tiek runāts par sabiedrībā tik aktuālām tēmām, kā ģimenes resursi, vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, mācīšanās traucējumi bērniem, atkarība un līdzatkarība, u.c. Līdz šim ir bijušas trīs nodarbības par šādām tēmām: pozitīvas bērnu un vecāku attiecības, vecāku klātbūtnes koncepts un aprīļa lekcija bija par atkarības biopsihosociālajiem aspektiem.

Ģimenes šķiršanās, gan šķirot laulību, gan divu pieaugušo kopdzīvi, ir viens no aktuālākajiem jautājumiem Latvijā, tās ir milzīgas pārmaiņas un liels emociju virpulis gan pašiem pieaugušajiem, gan visiem, kas ir apkārt, bet jo īpaši bērniem, kuri jūtas tam visam pa vidu. Šī mēneša tēma „Bērns vecāku šķiršanās krustcelēs” ļaus aktualizēt jautājumus par ģimeni pārmaiņu periodā, ka ģimenes locekļa izjūtām un pārdzīvojumiem un kā vecāki var palīdzēt saviem bērniem, kā arī sniegs atbildes uz šiem jautājumiem vai dos iespēju saprast veidus, kā varētu rīkoties savā vai citu tuvu cilvēku ģimenē.

Trīs iepriekšējo lekciju apmeklētība un iedzīvotāju lielā interese un atsaucība liecina par projekta nozīmīgumu un nepieciešamību. Apmeklētāji atsauksmēs ļoti bieži norāda, ka šis nodarbības ir lielisks veids kā papildināt savas zināšanas un saprast, kur griezties pēc palīdzības vai gūt iespēju pilnveidot savu personības izaugsmi

Lai apmeklētu 22. maija lekciju, lūgums iepriekš pieteikties pie Rīgas domes Labklājības departamenta speciālistiem Katerinas Žigas zvanot pa tālruni 67037318 vai Ingas Dreimanes zvanot pa tālruni 67037319.

Vairāk informācijas par lekciju ciklu un tēmām jautāt Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrības priekšsēdētājai Sarmītei Bambānei rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot pa tālruni 26793080, kā arī apmeklējot mājas lapas www.ld.riga.lv vai http://www.gimenespsihoterapija.lv.

 

 

       

Lai aktualizētu bērnu mutes veselības jautājumus Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs (ZSĶC) sadarbībā ar Mutes veselības centru, Māmiņu klubu un Pacientu Ombudu rīko akciju „Man sāp zobiņi...”. Akcijas norisi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Bērnu zobu veselība – vecāku atbildība! Galvenais uzsvars mutes veselības saglabāšanā tiek likts uz ģimeni, tieši vecākiem, kuri audzina bērnus, taču bieži vien rūpes par viņu veselību nav prioritāšu sarakstā. Profesionāļi ir gatavi sadarboties, viņu rīcībā ir zināšanas un pieredze mutes veselības saglabāšanā. Galvenais noteikums ciešākai ģimenes un zobārstu sadarbībai, izraudzīties lētāko un efektīvāko zobu saglabāšanas veidu - profilaksi!

 Akcija norisinās lielākā mutes slimību profilakses pasākuma 6. BALTIJAS PROFILAKSES KONFERENCE ZOBĀRSTNIECĪBĀ „Profilakse – labas veselības pamats”, kura norisināsies no 2013. gada 10. - 11. maijam, ietvaros.

 zobini

Papildu informācija

Iveta Šota, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Komunikācijas nodaļa. T.67069729, M. 29148426. E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

3.V mūsu skolā bija, lūk, šāds pasākums, kas romantiski  sākās ar ziedoņlaika taureņu sveicienu dzejā, beidzās patriotiski ar dzeju par mūsu tautas ,,tauriņiem” jeb  personībām un Latviju kā taureni. Skolēni  priekšnesumos uzstājās ar  I.Ziedoņa dzeju un  literāro pasaku fragmentiem, kā arī klausījās stāstījumu par dižo mūsu Tautas dzejnieku, Tautas balsi un viņa saistību ar 4.maiju pirms 23 gadiem.

Rakstu sagatavoja Antra Dundure

 

 

 

Lepojamies un vēlam veiksmi!

       19.aprīlī skolā notika viktorīnas „Iepazīsti Comenius projekta dalībvalstis” 2.kārtas konkurss, kurā piedalījās 10 pirmās kārtas labāko atbilžu autori.

      Viktorīnas mērķis bija noskaidrot zinošākos, drošākos un mērķtiecīgākos 7.-8.klases skolēnus, kuri  2014.gada pavasarī varētu piedalīties projekta aktivitātēs Prāgā. Vislabāk konkursā sevi apliecināja 8.a klases skolēni Egita Strauta, Rihards Tīrums un Amanda Ozoliņa no 8.b klases. Projekta aktivitātēs Prāgā ieplānots piedalīties sešiem skolēniem. Pirmās trīs ceļazīmes  izcīnītas, bet pārējās vēl jāizcīna.

Esiet aktīvi, ikviens no jums var būt šo ceļazīmju īpašnieks.

Daži fotomirkļi no viktorīnas.

                                                                                Ieva Ķirķe – Comenius projekta koordinatore

 

 

Pamatojoties uz izglītības likuma 26.panta 1. un 3.daļu, vispārējās izglītības likuma 51.panta otrās daļas 2.punktu un ņemot vērā izglītības kvalitātes vērtēšanas dienesta vēstuli 05.02.2013 "Par specialās izglītības iestāžu nosaukumiem", Rīgas dome ar 2013.gada 1.augustu nolemj mainīt skolas nosaukumu. Turpmāk Rīgas speciālās pamatskolas - attīstības centra nosaukums būs Valda Avotiņa pamatskola - attīstības centrs.

 nosaukums

 

         (19.o3.13.) atzinības rakstus ir ieguvuši - vokālo ansambļu audzēkņi Inta Brūvere un Egita Strauta (8.a), Viktorija Berzina (7.b), Amanta Fiļenkova, Melisa Grauda, Lina Sinkevičiute, Toms Bāders, Viesturs Dancis un Dāvis Šteinbergs (3.a).

naclidzi1

Vokālās mūzikas konkursā „BALSIS” (2o.o3.13.) I/II vietas diplomu ieguva Egita Strauta (8.a) un II vietas diplomu ieguva Amanta Fiļenkova, Melisa Grauda, Lina Sinkevičiute, Toms Bāders, Viesturs Dancis un Dāvis Šteinbergs (3.a).  

naclidzi2     

 Rakstu sagatavoja mūzikas skolotāja Inga Pekša    

 

 

Rīgas speciālā pamatskola – attīstības centrs rīko pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus:

 

„Pedagogu profesionālo kompetenču  pilnveide darbā ar izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem. Iekļaujošās izglītības veicināšana valstī” (36 st.).

 

Norises laiks: 2013. gada 3. - 7. jūnijā

Norises vieta: Salaspils iela 14, Rīga, LV-1057

Dalības maksa: Ls 46.80 (tai skaitā PVN 21%)

 

Detalizētāka informācija par kursiem atrodama šeit:

 

<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

8 lapa no 24