Comenius projekta vizite Portugāles pilsētā Koimbra  ,13.-17.maijs.

Šoreiz atgriezos no Portugāles, precīzāk,  studentu pilsētiņas Koimbras, kur mūs aizveda kārtējā Comenius projekta vizīte. Darba vizītē devos kopā ar skolotāju Daci un Līgu. Pa ceļam bija iespēja apskatīt arī Porto pilsētu, no kuras nosaukuma radies pašas Portugāles nosaukums.Bet tālāk par Koimbru.

Tad nu visu pēc kārtās ,laika starpība ar Latviju ir 2 stundas. Laika apstākļi  šajās dienās mūs īpaši nelutināja. Koimbra ir Portugāles trešā lielākā pilsēta,kas atrodas starp Portu un Lisabonu. No 150 tūkstošiem iedzīvotāju aptuveni 80 tūkstoši ir studentu.

 Pilsētas centra virsotnē atrodas viena no Eiropas vecākajām universitātēm — Universidade de Coimbra, kas joprojām darbojas. Īsta studentu pilsēta, kurā jūtama Vecā pasaule. Pilsētas augstākajā daļā izvietojusies viduslaiku vecpilsēta, kuras ievērojamākā celtne ir romāņu stilā celtā Vecā katedrāle. Kad šo baznīcu cēla, bija mauru kara laiks. Tādēļ dievnama sienās vēl tagad redzamas šaujamlūkas, kas nedarītu kaunu nevienam viduslaiku cietoksnim. Cita kulta celtne ir Koimbras Jaunā katedrāle, celta 17.gadsimtā baroka stilā.

Dzīves ritms portugāļiem ir absolūti citāds nekā man pierastais.Kavēšana šeit ir loti pieņemama lieta,kas mums latviešiem ir tieši nepieņemama.Vizites laikā apskatījām daudz portugāļiem svarīgus vēsturiskus apskates objektus.

15 km no Koimbras bijām Konimbrigas drupās. Izrādās, tās ir romiešu pilsētas Konimbrigas drupas. Te starp māju pamatiem un nocietinājumu vaļņu atliekām vislielāko interesi sagādā apbrīnojami skaistās, ģeometriskos rakstos savītās grīdu mozaīkas.

Iespaidi-maza, bet lepna  pilsētiņa, ar bagātu vēsturi, runātīgiem ļaudīm, garšīgu portvīnu un zivju ēdieniem, fado un Atlantijas okeānu. Nākamā tikšanās vizīte paredzēta rudenī Turcijas galvaspilsētā Ankarā.                      

Skolotaja Ieva Ķirķe

 

 

 

 

Informatīvais izdevums vecākiem Nr. 13. (*.pdf)

 

2013.gada 25.aprīlī notika Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētā  konference "Sapratne un cieņa klasē, skolā un internetā," ko apmeklēja vairāk nekā 400 skolēnu un speciālistu. Konference tika organizēta kustības „Draudzīga skola” ietvaros ar projekta NetSafe Latvia atbalstu un sadarbībā ar Drošāka interneta centru www.drossinternets.lv

Pateicoties mūsu iepriekšējā mācību gadā organizētajam konkursam „Būt labākajiem ir forši!” , Rīgas speciālā pamatskola – attīstības centrs bija izvirzīta kā viena no nedaudzajām skolām, kura uzstājās un prezentēja savu pieredzi. Skolu godam pārstāvēja sociālais pedagogs Signe Zeidaka un 8.a klases skolnieces Inta Brūvere un Egita Strauta.

Piedāvājam arī Jums iepazīties ar prezentāciju. (*.pptx)

Rakstu sagatavoja sociālais pedagogs S.Zeidaka

IMG 2925IMG 6890

 

Tikšanās ar mākslinieci Indru Sproģi, Degunlāci, Helēnu Jubalti un Jāni Niedru.

Degunlaci

 

 

 

Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrību turpina publisko psiholoģijas lekciju ciklu „Personības attīstība un savstarpējās attiecības!” un aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus apmeklēt ceturto lekciju

„Bērns vecāku šķiršanās krustcelēs!”

 

 Ceturtā nodarbība norisināsies 2013. gada 22. maijā, no plkst. 18.00 līdz 21.00, Latvijas Universitātes (Raiņa bulvāris, 19) 104. telpā (6. auditorija).

Lekciju cikla ietvaros tiek runāts par sabiedrībā tik aktuālām tēmām, kā ģimenes resursi, vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, mācīšanās traucējumi bērniem, atkarība un līdzatkarība, u.c. Līdz šim ir bijušas trīs nodarbības par šādām tēmām: pozitīvas bērnu un vecāku attiecības, vecāku klātbūtnes koncepts un aprīļa lekcija bija par atkarības biopsihosociālajiem aspektiem.

Ģimenes šķiršanās, gan šķirot laulību, gan divu pieaugušo kopdzīvi, ir viens no aktuālākajiem jautājumiem Latvijā, tās ir milzīgas pārmaiņas un liels emociju virpulis gan pašiem pieaugušajiem, gan visiem, kas ir apkārt, bet jo īpaši bērniem, kuri jūtas tam visam pa vidu. Šī mēneša tēma „Bērns vecāku šķiršanās krustcelēs” ļaus aktualizēt jautājumus par ģimeni pārmaiņu periodā, ka ģimenes locekļa izjūtām un pārdzīvojumiem un kā vecāki var palīdzēt saviem bērniem, kā arī sniegs atbildes uz šiem jautājumiem vai dos iespēju saprast veidus, kā varētu rīkoties savā vai citu tuvu cilvēku ģimenē.

Trīs iepriekšējo lekciju apmeklētība un iedzīvotāju lielā interese un atsaucība liecina par projekta nozīmīgumu un nepieciešamību. Apmeklētāji atsauksmēs ļoti bieži norāda, ka šis nodarbības ir lielisks veids kā papildināt savas zināšanas un saprast, kur griezties pēc palīdzības vai gūt iespēju pilnveidot savu personības izaugsmi

Lai apmeklētu 22. maija lekciju, lūgums iepriekš pieteikties pie Rīgas domes Labklājības departamenta speciālistiem Katerinas Žigas zvanot pa tālruni 67037318 vai Ingas Dreimanes zvanot pa tālruni 67037319.

Vairāk informācijas par lekciju ciklu un tēmām jautāt Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrības priekšsēdētājai Sarmītei Bambānei rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot pa tālruni 26793080, kā arī apmeklējot mājas lapas www.ld.riga.lv vai http://www.gimenespsihoterapija.lv.

 

 

<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

8 lapa no 25