Cienījamie vecāki!   
 
Sveicam, Jūs ar jaunā mācību gada tuvošanos!
 
Atgādinām, ka saskaņā ar Rīgas domes lēmumu Nr.6095, izdotu 09.04.2013.,
sākot ar 2013.gada 1.augustu, mūsu skolai ir mainījies nosaukums!
 
Tagad mēs esam Rīgas Valda Avotiņa pamatskola - attīstības centrs.
 
 Zinību dienas pasākums notiks 2.septembrī plkst 10:00  
 
 
                                                                           gram
 

Rīgas speciālās pamatskolas-attīstības centra absolventu svētku diena (32. izlaidums).

 

 

                Skolā pieklusušas skolēnu balsis, bet rosība turpinās. Šajā nedēļā skolā pulcējušies  35 republikas pedagogi , lai apgūtu zināšanas Rīgas speciālās pamatskolas – attīstības centra organizētajos pedagogu profesionālas pilnveides kursos „Pedagogu profesionālo kompetenču pilnveide darbā ar izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem. Iekļaujošās izglītības veicināšana valstī”. Divdesmit divi skolas pedagogi dalās savā pieredzē un iegūtajās atziņās darbā ar izglītojamajiem, kuriem ir mācīšanas traucējumi. Šogad  viskuplākais klausītāju skaits ir no Alojas, Bauskas, Ogres, Mārupes, Vecumnieku un Ventspils novadiem.  Kursantu vidū ir arī pašu skolas skolotāji, kuri strādā pie mums pirmo gadu.

                Radošu darba nedēļu gan klausītājiem, gan lektoriem!

                                                                                                                Metodiķe A. Arbidāne

 

    Rit pēdējās mācību gada dienas un daudziem skolēniem vasara būs atpūtas laiks, kuru viņi pavadīs dažādās aktivitātēs pie dabas, rotaļu laukumos, pie ūdens tilpnēm, nometnēs, aktīvi sportojot un citādi atpūšoties. Lai vasaras brīvdienas neaizēnotu nepatīkami starpgadījumi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina skolotājus un skolu vadību, kā arī vecākus un citus pieaugušos mācību gada noslēgumā aktualizēt drošības jautājumus.

    Izvērtējot dažādus gadījumus, nākas secināt, ka nav iespējams apzināt visus potenciālos riskus, tāpēc IZM atgādina, ka vasarā, kad bērni bieži tiek atstāti bez pieaugušo uzraudzības, viņiem īpaši jāatgādina par drošību ūdens un elektrības tuvumā, ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un piesardzības pasākumiem gan sabiedriskās vietās, gan mājās. Svarīgi arī, lai bērni skaidri zinātu, kur nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības. Svarīgi arī atcerēties, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, vecāku pienākums ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

Plašāku informāciju lasiet pielikumā:


Ar cieņu,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
67047804; 67047834

 

Comenius projekta vizite Portugāles pilsētā Koimbra  ,13.-17.maijs.

Šoreiz atgriezos no Portugāles, precīzāk,  studentu pilsētiņas Koimbras, kur mūs aizveda kārtējā Comenius projekta vizīte. Darba vizītē devos kopā ar skolotāju Daci un Līgu. Pa ceļam bija iespēja apskatīt arī Porto pilsētu, no kuras nosaukuma radies pašas Portugāles nosaukums.Bet tālāk par Koimbru.

Tad nu visu pēc kārtās ,laika starpība ar Latviju ir 2 stundas. Laika apstākļi  šajās dienās mūs īpaši nelutināja. Koimbra ir Portugāles trešā lielākā pilsēta,kas atrodas starp Portu un Lisabonu. No 150 tūkstošiem iedzīvotāju aptuveni 80 tūkstoši ir studentu.

 Pilsētas centra virsotnē atrodas viena no Eiropas vecākajām universitātēm — Universidade de Coimbra, kas joprojām darbojas. Īsta studentu pilsēta, kurā jūtama Vecā pasaule. Pilsētas augstākajā daļā izvietojusies viduslaiku vecpilsēta, kuras ievērojamākā celtne ir romāņu stilā celtā Vecā katedrāle. Kad šo baznīcu cēla, bija mauru kara laiks. Tādēļ dievnama sienās vēl tagad redzamas šaujamlūkas, kas nedarītu kaunu nevienam viduslaiku cietoksnim. Cita kulta celtne ir Koimbras Jaunā katedrāle, celta 17.gadsimtā baroka stilā.

Dzīves ritms portugāļiem ir absolūti citāds nekā man pierastais.Kavēšana šeit ir loti pieņemama lieta,kas mums latviešiem ir tieši nepieņemama.Vizites laikā apskatījām daudz portugāļiem svarīgus vēsturiskus apskates objektus.

15 km no Koimbras bijām Konimbrigas drupās. Izrādās, tās ir romiešu pilsētas Konimbrigas drupas. Te starp māju pamatiem un nocietinājumu vaļņu atliekām vislielāko interesi sagādā apbrīnojami skaistās, ģeometriskos rakstos savītās grīdu mozaīkas.

Iespaidi-maza, bet lepna  pilsētiņa, ar bagātu vēsturi, runātīgiem ļaudīm, garšīgu portvīnu un zivju ēdieniem, fado un Atlantijas okeānu. Nākamā tikšanās vizīte paredzēta rudenī Turcijas galvaspilsētā Ankarā.                      

Skolotaja Ieva Ķirķe

 

 

 

 

<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

8 lapa no 25