sirdspasedp

 

    „Data Pro Grupa” (pazīstama arī ar mācību portālu Uzdevumi.lv), sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un LU Kardioloģijas institūtu, pamatojoties uz projekta izstrādes ietvaros veiktajām sirds veselības pārbaudēm 9 Rīgas un Jūrmalas vispārizglītojošās skolās (kopskaitā gandrīz 4000 skolēniem), konstatēja, ka sirds un asinsrites sistēmas traucējumi ir 17% Latvijas bērnu.
Tikai 3% no iepriekš minētā bērnu skaita bija apmeklējuši kardiologu. Pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, „Data Pro Grupa” ir izstrādājusi sirds skrīninga sistēmu skolām – „Sirds Pase”, kas ļauj veikt sirds un asinsrites sistēmas problēmu agrīno diagnosticēšanu.

Pārbaudes veikšana skolā izslēdz mācību stundu kavējumu, jo procedūra aizņem tikai 10 minūtes un ir pieejama pie skolas medmāsas jebkurā skolēnam izdevīgā laikā.

Rezultātā Jūs saņemsiet rekomendējošo slēdzienu par bērna sirds veselības stāvokli. Procedūru vēlams atkārtot vienu reizi gadā, lai sekotu rezultātu dinamikai.

Viena procedūra ietver 3 mērījumus: pirms slodzes, ar aizturētu elpu, pēc slodzes.
Vienas personas datu apstrādes (uz 3 EKG mērījumu bāzes veiktu noviržu no vecuma normas konstatēšana) cena ir 3,63 Ls ( 3Ls + PVN ).

 Sīkāka informācija par SIRDS PASI

DataPro Group vēstule vecākiem par SIRDS PASES nepieciešamību

Iesnieguma forma sirds veselības pārbaudei

 

Svarīga informācija vecākiem!

redze

Latvijas UniversitāteFizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa, sadarbībā ar RD Izglītības departamentu realizē projektu, kurā tiek apzināts skolēnu redzes stāvoklis un to saistība ar lasīšanas un mācīšanās grūtībām.

Iepriekšējā un šajā mācību gadā jau notikusi veiksmīga sadarbība ar vairākām Rīgas skolām, kas ir atsaukušās uz šo aicinājumu un izmantojušas iespēju, visa vecuma skolēniem veikt redzes profilaktisko pārbaudi. Metodiku, kura izstrādāta vienlaicīgi ar redzes funkcionālo skrīningu, ir saistīta ar redzes uztveres novērtēšanu skolas vecuma bērniem. Savukārt, ja skolā mācās bērni, kuriem ir konstatēti mācīšanās traucējumi, tas palīdzētu izprast redzes uztveres īpatnības skolēniem ar šādiem konstatētiem traucējumiem.

Ir ļoti svarīgi, lai izstrādāt metodiku, ar kuras palīdzību nākotnē varētu veikt redzes profilaktisko pārbaudi daudz kvalitatīvāk un efektīvāk, kā arī iegūt datus par skolēnu redzi, jo pasaulē tam pievērš uzmanību, zinot, ka skolēnu redze pasliktinās, kas arī varētu būt saistība arī ar skolēnu sekmēm.

Aicinām arī Jūsu atsaukties un izmantot šo iespēju, 21.03.2013. mūsu skolā!

Sīkāka informācija par redzes skrīningu:

Iesnieguma forma redzes pārbaudei:

 

 

Projekta „Skolas auglis” ietvaros 1. – 6.klašu skolēniem tika organizēts radošo darbu konkurss. Skolēniem bija jāsacer aizraujoša un interesanta pasaciņa vai dzejolis par ābolu. Konkursam savus darbiņus iesniedza  37 skolēni. Visi darbiņu autori saņēma mazas atzinības balviņas.  Īpašs paldies par skaistajiem darbiņiem Linai, Amantai, Edijam, Dāvim un Danielam  no 3.klases, Samantai no 4.a klases,  Laumai Emīlijai un Elzai no 5.a klases. 

Rakstu sagatavoja Signe Zeidaka

 

Cienījamie vecāki!

Rīgas specialā pamatskola - attīstības centrs aizcina izmantot iespēju un apmeklēt Rīgas domes Labklājības departamenta rīkoto psiholoģijas lekciju ciklu: "Personības attīstība un savstarpējās attiecības"


   Projekts ir nozīmīgs un interesants, jo tā ietvaros tiks runāts par sabiedrība aktuālām tēmām: ģimenes resursi, vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, mācīšanās traucējumi bērniem, vecaku atbalsts bērniem skolas gaitās, atbalsts atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem, utt.

   Kopumā paredzētas 10 publiskās lekcijas (1x mēnesī, apmeklējums - pēc interesējošām tēmām), kurās savās zināšanās dalīsies Latvijā zināmi ģimenes psihoterapeiti, lekciju ciklu vada Aina Poiša.

Pirmā lekcija "Vecāku - bērnu pozitīvu attiecību veidošana" notiks 27.februārī, no plkst. 18:00 līdz 21:00

Latvijas Universitātes telpās (Raiņa bulvāris 19) 104.telpā (6.auditorija).

Lai apmeklētu pasākumu lūgums iepriekš pieteikties pie Rīgas domes Labklājības departamenta speciālistes Katerinas Žigas, sūtot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot pa tel. 67037318. Vairāk informācijas par lekciju ciklu un tēmām jautāt Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrības priekšsēdētājai Sarmītei Bambānei rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot pa tel. 26793080, kā arī apmeklējot mājas lapu vietnes: www.ld.riga.lv vai www.gimenespsihoterapija.lv

LEKCIJU IZPILDES GRAFIKS

 

Nr.

Mēnesis/

datums

Tēma Lektori
1.

Februāris

27.02.2013.

Vecāku, bērnu pozitīvu attiecību veidošana

Vada - Aina Poiša

 • Tatjana Kutuzova
 • Gunta Jakovela
 • Jolanta Ūsiņa
2.

Marts

20.03.2013.

Vecāku bezspēcība un vecāku klātbūtnes koncepts

Vada - Aina Poiša

 • Ilona Buša
 • Gatis Bušs
3.

Aprīlis

17.04.2013.

Atkarības slimības bio-psiho-sociālie aspekti un atveseļošanās procesa norise vīriešiem un sievietēm

Vada - Aina Poiša

 • Aija Lukstraupe
 • Iveta Berķe
 • Benita Griškeviča
4.

Maijs

22.05.2013.

Bērns vecāku šķiršanās krustcelēs

Vada - Aina Poiša

 • Iveta Lielmane
 • Kaija Gulbe
 • Kristīne Veckrāce
5.

Jūnijs

06.06.2013.

Dažādie psihoterapijas veidi

Vada - Aina Poiša

 • Ansis Jurģis Stabingis
 • Solvita Vektere
 • Inese Putniece
6.

Augusts

21.08.2013.

Personības tipu raksturojums atkarības slimības kontekstā vīriešiem un sievietēm

Vada - Aina Poiša

 • Aija Lukstraupe
 • Iveta Berķe
 • Benita Griškevica
7.

Septembris

26.09.2013.

Bērni ar mācīšanās traucējumiem ģimenes kontekstā

Vada - Aina Poiša

 • Nora Razgaila
 • Olga Vinogradova
 • Sangvids Sīpols
8.

Oktobris

17.10.2013.

Līdzatkarība

Vada - Aina Poiša

 • Aelita Vagale
 • Ināra Vārpa
 • Ineta Šplīta
9.

Novembris

14.11.2013.

Psihosomatiskie un neironiskie traucējumi dažādu vecumposmu bērniem

Vada - Aina Poiša

 • Iveta Pļaviņa
 • Maija Biseniece
 • Sandis Ratnieks
10.

Decembris

11.12.2013.

Ģimenes resursi - tradīcijas, rituāli; kristīgās vērtības.

Vada - Aina Poiša

 • Andželika Kāle
 • Gatis Līdums
 • Kristīne Maže
 

 

 

2013. gada 18. janvārī projekta „Photo Youth” dalībniekiem bija svarīgs notikums: Rīgas Mākslas telpā tika atklāta skolēnu fotogrāfiju izstāde. Izstādes atklāšanā piedalījās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvji, to vidū komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Modra Jansone, Vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste un projekta „Photo Youth” koordinatore Velta Zdanovska un citi. Uz izstādes atklāšanu bija ieradušies gan projekta I semināra pedagogi un viņu audzēkņi, gan pedagogi, kuri piedalījās projekta II seminārā. Izstādes atklāšanas dalībniekus uzrunāja projekta idejas autors, pazīstamais fotožurnālists Delmi Alvarez un fotožurnālists eksperts Ilmārs Znotiņš. Mums bija iespēja aplūkot arī laikraksta „Diena” rīkotā fotogrāfiju konkursa „Dienas balva fotogrāfijā 2012” labāko darbu izstādi.

Rakstu sagatavoja sk. Ruta Nececka.

 

<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

8 lapa no 22